| anonim_4396 a întrebat:

Dețin un Samsung Galaxy A8. Am activat opțiunea sa își dea restart in unele zile și una din ele a fost ieri seara. Eu am adormit și am văzut dimineață asta, mi-a cerut codul de siguranță că sa se deschida, l-am introdus și după am plecat să mă spăl pe fața. Când m-am întors era cu ecranul stins. Nu se aprinde ecranul, pot face screen-uri, dar nu le pot vedea, pot da pe camera din butonul de pornire/închidere, daca țin apăsat îmi arată doar opțiunile "închidere" și "repornire" dar nu funcționează niciuna din ele. Primesc mesaje și notificari, dar nu pot vedea nimic. Știe cineva ce ar putea să aibă?

1 răspuns:
| Eugen80 a răspuns:

Trebuei sa-i dai restart. Nu stiu la A8 daca poti, dar vezi daca poti sa-i scoti bateria si apoi sa i-o bagi din nou,
Daca nu se poate trebuie sa astepti pana se inchide singur ca se termina bateria si apoi dupa ce-l bagi la incarcat il pornesti si vezi ce spune.
Si dezactiveaza mizeria aia de optiune cu restartul singur ca e aiurea. Ti-l restartezi tu o data pe sapt daca iti aduci aminte.