| MihaiTech a întrebat:

Detin un Samsung galaxy j5 (nu 2016) stie cineva daca primeste android 6.0.1 marshmallow? Pe gsm arena scrie ca primeste dar cand caut update uri de software nu gaseste. Mentionez ca nu am root sau chestii de genul.

Multumesc!

1 răspuns:
| GinoLANETTI a răspuns:

Stiam ca lansarile noului Android sunt programate pentru sfarsitul anului, sau chiar spre sfarsitul lui ianuarie. Depinde daca ai si telefonul codat, deoarece firma de telefonie trebuie sa verifice update-ul provizoriu si sa isi adauge "firma" in acel update.