| Pandarzv a întrebat:

Detin un Samsung Galaxy Note 1 si am o problema cu mesajele. Nu pot trimite mesaje mai mari de 80 de caractere si la fiecare litera imi noteaza cate 2 caractere. Daca trec de 80 imi trece din SMS in MMS si imi da eroare la trimitere. Ma poate ajuta cineva? Va rog. Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| GabrielaIoana a răspuns:

Ai cautat la Mesaje la Setari? Ar trebui sa fie niste setari generale cu setare de Limita mesaje text. Sau daca nu poti intra direct de la mesaje in setarile astea atunci cauta la setari generale. Eu am alt model de telefon nu iti pot spune exact dar sigur gasesti si sigur asta te ajuta.