| NorNegru a întrebat:

Dețin un Samsung Galaxy Note 8 din septembrie 2017, de nou, practic de când s-a lansat. Consider că are o "vârstă" deja. Să-l mai țin anul ăsta și să mă orientez în timp spre altceva sau să fac schimbarea în decursul acestui an? Menționez că nu am avut nicio problemă majoră cu el.

Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Daca ai posibilitatea si iti place sa ai un telefon de ultima generatie, de ce nu? Eu as astepta pana la Galaxy note 10. Un motiv bun pentru care sa faci un upgrade este ca, cam acum incepe sa scada durata bateriei, telefonul avand 2 ani imediat.Si eu am fost in aceeasi situatie ca tine, am avut un oneplus 3 care mergea perfect chiar si dupa 2 ani dar tot l-am dat si mi-am luat un oneplus 6 (nu regret nimic).

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai haide sa fim mai smecheri decat strainii si sa schimbam si masinile la fiecare 2 ani, dar sa fie luate de noiwinking
Daca nu te mai satisface si ai bani de dat pe ceva mai "cool" de ce nu.
Ca doar suntem romani saraci (la modul general) dar mandri.
Unii care nu au ce manca cand vin banii din videochat sau furturi prin afara isi iau bentley, uita amaratii ca ața vietii te trage tot in jos daca ai fost sa fii jos.
Revenind la tine stimate, parerea mea obiectiva este ca 2 ani nu este o varsta sa il consideri ANTIC, dar alegerea este a ta.
Acum mai poti obtine ceva un pret acolo pe acesta si sa mai pui o diferenta...

| NorNegru explică (pentru Simpatic):

Va multumesc! Am sa tin cont si de raspunsul dumneavoastra.

| gelu1970 a răspuns:

Ai dat funda.
Nu mai ai nevoie de un raspuns.

| NorNegru explică (pentru gelu1970):

Apreciez fiecare raspuns in limita decentei si respect opinia fiecaruia.

| gelu1970 a răspuns (pentru NorNegru):

E un terminal bun. Și spun asta deși nu sunt fan Samsung.
Dacă ținem cont de evoluția telefoanelor in ultimii 2 ani cred că Note 8 e incă la înălțime.
In plus, depinde de utilitatea ce o dai unui astfel de telefon. Dacă tu consideri, că ai nevoie de mai mult... poți să il schimbi pentru altul mai nou. Insă tind să cred că nu ai scos randament unui note 8.
Baftă.
PS: eu incă mai dau răspunsuri pe TPU pentru că vreau. Funda nu mă încălzește cu nimic.