| anonim_4396 a întrebat:

Salut detin un telefon Allview A6 Quad,iar de o saptamana incerc sa rezolv problema asta, cand incerc sa ma conectez la Google Play Store primesc mesajul: "Nu s-a putut conecta Nu se poate stabili o conexiune de date sigura la server. Este posibil ca aceasta sa fie o problema temporara sau ca dispozitivul dvs. Android sa nu fie pregatit pentru servicii de date. Daca problema persista apelati Serviciul de relatii cu clientii."
Am incercat de 5 ori resetarea din fabrica dar tot nu a mers, iar telefonul nu poate fi rootat ca sa il rebootez deoarece androidul 4.3 nu e acceptat de catre SuperSu.
Am incercat multe alte metode de pe YouTube dar nici una nu a mers.

Răspuns Câştigător
| RaduTN a răspuns:

Mai ai garantie? Daca da, du-te si spune-le sa-ti rezolve problema.

Succes wave

2 răspunsuri:
| sEusebiu a răspuns:

Ideea e ca l-am rootat, deci s-a dus garantia laughing

| sEusebiu a răspuns:

Am rezolvat problema dar, nah ia o funda laughing