| Mihai102 a întrebat:

Salut,detin un telefon Iphone 8 PLUS si de curand l-am scapat si s-a stricat display-ul ( telefonul nu e spart sau e afectat estetic). Mai am garantie la el 8 luni, merge sa-l fac prin garantie? Mentionez ca nu i-am facut asigurare extra.

Răspuns Câştigător
| 1q0p2w9o a răspuns:

Daca il spargi sau il deteriorezi cu mana ta, garantia nu se aplica. Aceasta se aplica doar in cazul unuo defect al dispozitivului in sine si, mai ales la Apple si acestea se ocolesc si se presupun, ca sa nu "iroseasca" Apple banii, erori ale utilizatorului. In concluzie, nu poti folosi garantia.

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Vei fi norocos daca vei reusi sa-i prostesti pe cei din service-ul autorizat, astfel incat sa primesti un alt Iphone 8 Plus.
Astfel de defecte, provocate de utilizator, nu intra in garantia produsului si trebuie sa platesti pentru repararea lui.

| IIIshaneIII a răspuns:

Inseamna ca esti foarte norocos, fugi cu el la garantie si primessti altul nou in schimb

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Sunt tare curios daca reisesti sa-i prostesti pe aia de la service. Ca na, telefonul ala are unii senzori care le spun ce s-a intamplat, iar faptul ca este vina ta... nu, nu este acoperit de garantie.

| Reluxandra a răspuns:

Alfel de defecte provcate de tine nu intra in garantie