| MitroKta a întrebat:

Salut din nou! Tot cu Nokia lumia 920, am postat mai devreme. Mai are o problema, cred ca de soft: din cand in cand, dupa ceva timp de cand il scot de la incarcat, imi arata ca se incarca, dar el nu se incarca deloc. Si nici nu mai arata corect nivelul bateriei, ca daca imi zice ca se incarca... Numai daca il sing si reaprind din nou imi va disparea iconita cu incarcatorul, altfel nu. Chiar daca il bag la incarcat, nu se intampla nimic, nu ma anunta ca se incarca, iar daca nu il incarc deloc, se stinge intr-un final- ceea ce e normal, pentru ca bateria se descarca, chiar daca el arata invers.
Exista vreo alternativa in afara de al duce la service? Adica eu ma gandesc ca e o problema de soft, insa ca romanul, sper ca poate-poate îi fac ceva si merge. Multumesc!

3 răspunsuri:
| MitroKta explică (pentru stlucian):

Ohoo, pe astea nu le stiam pe toate. o stiam pe aia cu butonul de camera si cea din setari, restul nu. Da, o sa incerc, merci fain!

| stlucian a răspuns (pentru MitroKta):

Ar mai fi :
* # 7780 # – Resetare la setarile din fabrica (soft reset) – nu sterge datele din telefon

* # 7370 # – Resetare completa, formatare (hard reset) – sterge toate datele din telefon

P.S. Sa nu fi luat vreun virus sad ca pe telefoane circula/intra cei mai multi.