| Gabriel_Alexandru_1997 a întrebat:

Din pacate soft-ul de la telefon(detin un LG optimus l9) s-a supraincarcat sau bulit si l-am dus la reparatie......Stie cineva cat ar costa sa puna alt soft? Iar telefonul este rootat si nu mai am garantie.

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Poti sa il faci chiar tu.
cauta tutoriale pe xda.com pentru telefonul tau. poti reinstala firmware-ul cu ajutorul NVflash(cauta pe xda). firmware-ul il gasesti aici:
http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=18

cauta fie Europe Open fie Rom/Romania
ambele au 20H cea mai recenta versiune

| Gabriel_Alexandru_1997 explică (pentru Danzell):

Ce sa ii mai fac daca e acum in service.Asta e.

| Danzell a răspuns (pentru Gabriel_Alexandru_1997):

Data viitoare tongue softul nu cred ca ai cum sa il strici. de obicei fisierele sistemului sunt protejate si fara permisiuni root nu le poti accesa

4 răspunsuri:
| JimMorrison a răspuns:

Aproximativ 30-50 RON.

| Gabriel_Alexandru_1997 explică (pentru JimMorrison):

Mersi,inca o intrebarebig grinaca stric soft-ul stric si placa de baza?