| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Din toata gama Sony Xperia pe care mi-l recomandati si de ce? Ma refer la modelele cu camera de + 8 mp.Cheers!

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai xperia sunt de la 800 lei la 2500 lei care sa fie cu o camera de 8mp sau mai mult. Ce buget ai?

| Complicat a răspuns (pentru sltlp):

1000-1200 ron. M-ar interesa sa fac comanda online, e mai avantajos? Ai cunostinte in cauza?

| sltlp a răspuns (pentru Complicat):

Da, in general online e mai avantajos.
Eu recomand xperia E. E singurul xperia de altfel care se incadreaza in bugetul tau.
Vine cu un cpu puternic(limitat de Sony, e adevarat), dual=core; 1 gb ram; etc.
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/717112/
In teste e mai puternic decat xperia S spre exemplu.

Daca vrei ceva mai bun, si sa arate foarte bine, xperia sp, dar e 1400 lei:
http://telefonultau.eu/products/Sony-Xperia-SP-C5303-White.html
Vine cu un cpu qual-core tactat mai sis su gpu adreno 320. Combinatia asta este suficient de puternica. De ce: pai ca si performante e peste quad-core tegra 3 sau peste quad-core mediatek(cele de pe Allview si nu numai).