| aer0 a întrebat:

Salut, dintr-o provocare stupida mi-am bagat telefonul in microunde pentru 5 secunde, a iesit fum din el si cred ca s-a ars bateria, se mai poate repara?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Se face misto pentru ca ce ai facut tu e solutia absoluta de distrugere ultrarapida SI ABSOLUT TOTAL IRECUPERABILA a unui telefon cand vrei sa te dai la fund

eu cred ca NU s-a ars NUMAI bateria, cred ca s-a ars tot, in cuptorul cu microunde e interzis sa pui orice metal pentru ca se incinge foarte rapid la temperaturi extreme, ori telefonul e plin de metale mici care se fac praf daca se incing rau!

chiar solutia asta de distrus telefonul la modul absolut total, este chiar mult mai eficienta decat dat cu ciocanul sau dat cu el de pamant, pentru ca SRI, CIA, etc. s-ar putea sa reuseasca sa scoata cip-ul de memorie si sa citeasca datele din el, insa dupa cateva secunde in cuptorul cu microunde NIMIC nu mai ramane recuperabil in el

cu alte cuvinte, poti sa il arunci, chiar nu poti face NIMIC altceva, nici macar ca piese de schimb nu cred ca se mai poate recupera ceva din el

6 răspunsuri:
| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Posibil sa fie inca fraged, baga-l la loc pentru inca 30 de secunde.

| aer0 explică (pentru NeverGonnaLetYouDown):

Esti foarte amuzant frt am ras rau

| Bizon95 a răspuns (pentru aer0):

Ba nu, stai, poti sa il pastrezi pana iti iei alt telefon si apoi sa ii faci poze si sa le pui pe retelele de socializare cu mesajul:
"sunt o persoana foarte dura, telefonul m-a suparat si uite ce i-am facut" big grin

| aer0 explică (pentru Bizon95):

Pai si ce sa-i zic mamei? cum sa o mint? s-a supraincalzit sau ce sa ii zic?

| Bizon95 a răspuns (pentru aer0):

Nu stiu, poti sa ii spui asta, dar mai bine il scapi de la etaj si spui ca ti-a scapat, altfel, daca il duce la service/garantie, aia or sa se prinda

si acum mi-a venit idea sa caut video :D

https://www.youtube.com/watch?v=r0xYv8MrYH0&t=416

| Bizon95 a răspuns (pentru aer0):

Se face misto pentru ca ce ai facut tu e solutia absoluta de distrugere ultrarapida SI ABSOLUT TOTAL IRECUPERABILA a unui telefon cand vrei sa te dai la fund

eu cred ca NU s-a ars NUMAI bateria, cred ca s-a ars tot, in cuptorul cu microunde e interzis sa pui orice metal pentru ca se incinge foarte rapid la temperaturi extreme, ori telefonul e plin de metale mici care se fac praf daca se incing rau!

chiar solutia asta de distrus telefonul la modul absolut total, este chiar mult mai eficienta decat dat cu ciocanul sau dat cu el de pamant, pentru ca SRI, CIA, etc. s-ar putea sa reuseasca sa scoata cip-ul de memorie si sa citeasca datele din el, insa dupa cateva secunde in cuptorul cu microunde NIMIC nu mai ramane recuperabil in el

cu alte cuvinte, poti sa il arunci, chiar nu poti face NIMIC altceva, nici macar ca piese de schimb nu cred ca se mai poate recupera ceva din el

| aer0 explică:

Ce minciuna sa-i zic mamei? s-a supraincalzit ce sa-i zic? rolling on the floor)