| syfuletzu a întrebat:

Salut, doresc sa cumpar un iphone de pe Ebay Germania sau Anglia, de exemplu un iphone 6 sigilat(vanzator privat sau firma) as dori sa stiu daca beneficiez de 1 an garantie Apple, in anunturi nu se specifica treaba aceasta.

2 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Cel mai probabil nu.
Daca a avut garantie, a decurs de cand a fost cumparat si pe numele primul proprietar, acum ca acesta nu l-a desigilat e alta treaba, dar eu zic ca garantia a expirat deja. Mai ales ca sunt niste ani buni de cand era iphone 6 vandut intens, pe la noi nici nu prea il mai gasesti in magazine de nou.

| syfuletzu explică (pentru antimulte):

Pei si daca nu a fost activat si doar tinut in depozitul magazinui?
Vad ca sunt si iphone 6s, 7, 8 si vandute de catre magazine online din Germania si Anglia, daca nu au fost activate si pastrate in depozit nefolosite cum le expira garantia?