| 1AlexS a întrebat:

Salut draga tpu.Am pus aceasta intrebare si ieri dar nimic concret nu mia raspuns.Am un telefon Huawei g6600d si nu stiu sa folosesc cablu de date.Bag un cap in pc si celalalt in telefon ...pe telefon imi apare Stocare de masa.(doar atata imi apare).Pe pc imi apare 2 noi Disckuri dar apoi dispar si pe telefon imi apare ca sistemul nu este pregatit.Ce fac? am nevoie sa scot si sa bag niste chestii pe telefon...Plz

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Conectezi cablul USB la telefon apoi la Pc, Windows-ul ar TREBUI să instaleze automat driverele, apoi intri în "Computerul meu" şi acolo ar trebui să apară telefonul sub formă de dispozitiv extern detaşabil ( cele 2 discuri noi, care ziceai că au "dispărut" ).

Dai click pe el şi intri în "memoria" lui şi cauţi folderul care te interesează.

Pentru detalii suplimentare vezi şi "Manualul", pe care-l poţi descărca de pe site-ul :
http://www.phonearena.com/phones/Huawei-G6600_id5735/manual

| 1AlexS explică (pentru bursuc001):

O sa incerc sa vad daca imi ese ceva happy

| bursuc001 a răspuns (pentru 1AlexS):

Ok.

Ar TREBUI să "meargă"!

În general, se mai folosesc şi programe se sincronizare a datelor ( gen Huawei Pc Suite ), dar NU este unul potrivit pentru acest model de telefon.

Dacă totuşi nu merge, mai dai mesaj/întrebi aici şi vedem ce se mai poate face...

Mersi pentru fundiţă.

Toate cele bune.

| 1AlexS explică (pentru bursuc001):

Apropo.Cu toata placerea fundita dar frate uite fii atent.Am bagat in pc si in telefon...astept.....dau pe telefon stocare in masa.Pc-ul se incarca. apar 2 drivere si dispar.Si telefon se stige si se aprinde automat.Si am uitat sa iti zic in colt jos imi apare ca cica USB atached pc bla bla bla multe altele happy ajuta-ma da ca poti

| bursuc001 a răspuns (pentru 1AlexS):

Ai intrat în "Computerul meu" şi ai găsit telefonul la "dispozitive externe", cum ziceam mai sus?

| 1AlexS explică (pentru bursuc001):

Habar n-am undes dispoziitivele externe..am pcul in engleza laughing

| bursuc001 a răspuns (pentru 1AlexS):

Îţi apare la "removable storage", unde ai şi iconiţa pentru DVD-RW.

Apare ca un hard cu o literă nouă, iar dacă scoţi mufa din USB atunci dispare...

| 1AlexS explică (pentru bursuc001):

Da-mi idul tau sa vb

10 răspunsuri:
| Neinteresant222 a răspuns:

Salut, nu esti singurul cu aceasta problema. Si eu caut de ceva vreme solutia pentru acest telefon, nu pentru ca am unul, da as vrea sa iti raspund tie si altora. Din cate am cautat pe net, nu am gasit nici un raspuns concret. Nu stiu daca o sa poti sa fi ajutat aici. Ceea ce iti recomand, du-te la un service de telefoane.

| 1AlexS explică (pentru Neinteresant222):

Cel mai probabil asta o sa fac happy

| David_Pop_Daniel_1996 a răspuns:

Cred ca ai nevoie sa se instaleze ceva drivere... ai incercat si pe alt PC? incearca si vezi ce se intampla daca tot la fel e atunci du-te la magazinul de unde l-ai achizitionat si spune problema au ei sigur rezolvarea...