| Ion_Samoila_1995 a întrebat:

Salut, după actualizare IOS la efectuarea apelurilor îmi scrie apel eșuat și se Închide. Menționez ca pot primi apeluri, pot naviga pe internet, cartela in alt telefon funcționează. Am restartat telefonul, tot nu merge. Telefonul e procurat o luna in urmă. Am citit undeva ca oamenii se mai confruntă cu așa gen de probleme, știe cineva care ar fi cauza?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Unul din motive poate fi cartela SIM, de editie mai veche. Mergi la caseria firmei tale de telefonie si cere-le ajutorul, sa incerci schimbarea cartelei SIM.
Mai pot fi cateva variante posibile de defectiune, dar acele presupun apelarea la un service (Apple).