| George12356456 a întrebat:

Este recomandat sa nu încarc telefonul pana la 100%, ci sa îl scot de la încărcat undeva la 90 - 95 %?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Este corect si cum spui tu,
Pe de alta parte eu scot de ani de zile telefonul la 100% incarcare baterie si a nnu am avut niciodata probleme, mai daunator pentru acumulatorul telefonului este su lasi sa se descarce complet!

| cfrtobias a răspuns (pentru Simpatic):

Daca e nou telefon ce zici las prima oara sa se descarce prima oara?

| Ionut231312 a răspuns (pentru cfrtobias):

Nu mai conteaza in 2019 asta, stiu ca prin 2010 se facea asta, in 2019 nu mai faci.

| cfrtobias a răspuns (pentru Ionut231312):

Oricum eu voi lasa prima oara mersi oricum

6 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Este recomandat la 30% sa il pui la incarcat si la 95% sa il scoti.
Daca il incarci 100% nu cred ca are problema, doar sa nu il descarci complet la 25-30% trebuie pus la incarcat.

| Edmonds2342 a răspuns:

Nu cred ca mai e necesar sa ne punem problema asta în 2019

| FonAfon a răspuns:

Am auzit că cică trebuie încărcat la 20% și scos la 80%, că altfel se va descărca telefonul mai repede. Dar dacă îl pui la 20% și îl scoți la 80%, îți mai rămâne 60% din baterie.