| Goddessss a întrebat:

Salut!
eu am 2 telefoane, unul care l foloseam sa ascult muzica si cel principal.
ieri l am băgat in priza pe cel care nu prea l foloseam si nu am observat nimic neobișnuit.
după ce l am scos mi-a apărut ceva de genul"the user' s data partition has crashed. please choose an action"
1)factor data reset
2)restart
la început l am închis si l am repornit.
a apărut aceeași chestie.
după i-am dat restart la fel.
după resetarea din fabrica același lucru.
ce as putea sa i fac?
(pun întrebarea din nou, deoarece am pus o la 2 dimineața si nu prea am primit răspunsuri)

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca e crash de partitie, teoretic ai putea sa il accesezi cu ADB si sa incarci TWRP ca sa ii rescrii partitiile. Practic, mai bine te duci cu el intr-un service. Cu ceva noroc, nu s-a busit nici un cip ci doar s-au corupt (cam nasol, ce e drept) datele de pe el... :X

| Goddessss explică (pentru GabiDumitrescu):

îmi poți da mai multe detalii?
și de ce s-a întâmplat?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Goddessss):

De ce s-a intimplat, habar nu am. Legat de ADB si TWRP recovery... here you go: https://www.getdroidtips.com/flash-twrp-recovery-android/

| StefanE2019 a răspuns:

Suna a problema la placa de bază sau la cipurile de memorie.
Tu personal nu poți face mai nimic în această privință, decât să contactezi un service certificat sau sa îl dai la garanție, dacă mai are așa ceva.

| Goddessss explică (pentru StefanE2019):

Nu mai are

| StefanE2019 a răspuns (pentru Goddessss):

Atunci îl duci la in service obișnuit unde nu îți cere garanție