| laurmarius a întrebat:

Salut.eu am sters tot din telefon chiar si agenda ccu toate numerele de telefon.am un galaxy Nexus cu google.le mai pot recupera? multumesc

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă le-ai şters şi NU ţi-ai făcut un backup anterior ( pe Pc sau în contul Google ), atunci NU le mai poţi recupera!

Toate cele bune.

| laurmarius explică (pentru bursuc001):

Salut.am un cont gmail dar nu cred ca le-am salvat nicaieri.am intrat pe el arata acolo agenda dar nu o pot deschide.cred ca nu e nimic pe ea

| bursuc001 a răspuns (pentru laurmarius):

Telefonul are în Meniu o opţiune care te ajută să salvezi un backup în contul de Gmail, dar DACĂ n-ai făcut anterior o astfel de salvare NU are de unde să-ţi facă ( acum ) o restaurare.

Cred că ai pierdut DEFINITIV acele contacte.

Întotdeauna, ÎNAINTE de a face "factory reset" ( revenire la setări de fabrică, sau "hard reset", ori reinstalări de soft ) TREBUIE să faci un backup pe Pc şi în contul Gmail ( pentru ca la nevoie să poţi restaura acele date ).

Pentru Pc sunt anumite programe de sincronizare, în funcţie de modelul telefonului : spre exemplu, pentru Samsung este Kies.

Toate cele bune.

| AxXeL1124 a răspuns:

Nu cred ca le mai poti recupera daca nu ti-ai facut un backup.