| Felix4055 a întrebat:

Salut.Eu am un telefon cu touchscreen spart sau ecranul de protecție. Telefonul a mers 5 luni cu ecranul spart dar acum ceva zile eu m-am enervat pe telefon și l-am scăpat pe jos. De atunci jumătate de touchscreen funcționează incorect adică dacă deschid tastatura și tastez t el scrie c sau f depinde. Să menționez că unele părți din jumătate de touchscreen avariat merg. Acum sa revenim. Deci jumătate de touchscreen nu merge, iar cealaltă jumătate merge perfect.

De ce jumătate de touchscreen nu funcționează corect. Că sa știți am folie de sticla pe telefon dar nu cred că de la el nu funcționează. Acum scriu de pe telefonul "victima" dar cu partea care funcționează". Daca ai înțeles ajuta-ma.
Ce trebuie sa fac. Dau folia de protecție jos sau... Va rog ajutati-ma pls...

2 răspunsuri:
| Tryon a răspuns:

Nu e de la folie, e de la display sau sticla, singura modaliatate este sa ti-l/o schimbi. Dar o sa te coste destul, depinzand si de modelul telefonului

| Garceag a răspuns:

Incearca sa dai folia jos si daca nu merge e de la display. Folia oricum trebuie sa o dai jos exceptie daca nu vrei sa rezolvi problema