| anonim_4396 a întrebat:

Firma Allview este serioasă? Produce telefoane de calitate? M-ar interesa, fiindcă aș vrea să-mi achiziționez un telefon Allview H2 Qubo. Îmi place că are un procesor puternic ( Quad Core 1200 mhz ) și ecranul este excelent ( 4.5 inch ). Cât despre memoria Ram, 512 mb nu știu ce să zic,iar androidul este bun, 4.2 Jelly Bean Plus. Cum se mișcă acest telefon,se blochează,iese din aplicații,se procesează repede. Despre cameră nu știu ce să spun, este de 5 mp. Voi ce spuneți,merită să-l cumpăr,sunt de încredere? Nici de firma Samsung nu sunt foarte încântat,am avut telefoane și încă am,care se blochează în aplicații, se repornește singur. Tot o chinezărie. Ofer fundă + vot.

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Nu produce nimic, toate produsele lor sint facute in China si branduite Allview, plus ca ei asigura ceva garantie si traduc softurile in romana, atita tot. Poti sa iei cam aceleasi chestii mai ieftin de pe site-uri ca DH, Chinavasion, Alibaba samd.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Si Samsung unde se fabrica?

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu ai zis ca Allview "produce". Allview da niste specificatii la chinezi si le face comanda. Cumpara un lot de citeva mii de bucati si aia le scriu pe ele ce vor. Ei nu au nici o treaba si nici un control in procesul de productie propriu-zis. Samsung au facilitati de productie/asamblare in mai bine de un sfert din tarile de pe glob... si spre deosebire de de-alde Apple nu prea lucreaza cu subcontractori.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Până la urmă, înseamnă că nu sunt de calitate?

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Inseamna ca sint de aceeasi calitate cu ce iti poti cumpara singurel direct din China la un pret mai mic - cum ai noroc.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Mulțumesc. Și, ce mă sfătuiești să-l cumpăr sau nu? Îmi iau țeapă?

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai zis cit costa. De la chinezoi iei citamai octa-core-ul cu ~220 EUR. Par example asta - http://www.chinavasion.com/......GB_Memory/
Un quad il iei si cu ~110 EUR si foarte rar trece de 150 - http://www.chinavasion.com/......era_White/

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

550 lei. De asta întreb, nu vreau să-și bată joc de mine. Îl iau de pe Emag.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Quad core A7 cu 512 MB si rezolutia aia mizerabila? Bani aruncati, mon cher! Uite ceva similar dar macar ai rezolutie mai omeneasca - http://www.chinavasion.com/......CPU_White/

11 răspunsuri:
| khwewljewew a răspuns:

Sunt bune, am avut un Allview viper si am fost foarte multumit de el. Se misca super nu are lag sau chestii de astea. Isi merita banii... Am avut Samsung S2 si imi facea probleme, mereu se bloca, mai ales cand ieseam din aplicatii, stateam si cate 20 de secunde sa imi apara icoanele pe ecran.

| ForYouBaby a răspuns:

Da este serioasa si au produse foarte buna mai ales tabletele sunt extraordinare si pret accesibil pentru toti. Merita sa il cumperi eu am tableta si nu am avut probleme inca cu ea happy

| danysasuke7 a răspuns:

Eu zic ca e cel mai bun telefon la banii astia si eu am pus ochii pe unul din gama Allview in jocuri nu o sa ai probleme