| Purcărean a întrebat:

Salut, folosesc de ceva timp un Huawei p30 pro si as vrea să mi-l i-au pe cel nou p40, însă cel mai important ar fi sa imi spuneti daca prin aplicatia Petal search pot instala o parte din aplicatiile google cum ar fi google drive, Youtube, Facebook, messenger, google photos, gmail, poate chiar chrome și google în sine la cum am observat.
Mulțumesc!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Din ce stiu eu nu poti pune nimic de la google in mod oficial... deci nu Youtube, nu gmail, nu googlephotos

| alexalx1234 a răspuns (pentru suntserios):

Le poate instala separat de pe internet

| Purcărean explică (pentru suntserios):

Am descoperit video-ul ăsta pe Youtube, pare a merge numa bine https://youtu.be/Xq_mcPrNHd0

| NLS a răspuns (pentru Purcărean):

Pentru Youtube ai oricum ceva mult mai bun, fără reclame, cu posibilitate de a asculta în fundal și cu ecranul stins.
YOUTUBE Vanced

Sau dacă ești puțin masochist, rulezi YouTube ul oficial în browser.

Aplicațiile terțe le găsești in Aptoide și în alte magazine alternative.

Cauta clipurile lui Dan Cadar de la Zona IT pe YouTube pentru mai multe detalii. (clip dedicat aplicațiilor google pe noile telefoane Huawei, dar și prezentarea lui P40 Pro și Mate 30 Pro)

| suntserios a răspuns (pentru Purcărean):

Tu ai intrebat cu totul altceva

| Purcărean explică (pentru suntserios):

Da, ziceam de Petal search pană să dau de video-ul de mai sus