| ShadowLoleris a întrebat:

Salut.
Folosește cineva Folder securizat pe Samsung? În orice aplicație când vreau să accesez tastatura, mi se închide aplicația! Așa face numai în Folder securizat. Cum pot rezolva asta? Cu restart la telefon nu am rezolvat.
O soluție? Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Ar trebui sa incerci hard reset,
sau chiar Factory reset (insa factory reset va sterge absolut tot de pe telefon, deci daca mai doresti conversatiile de pe whatsapp, sau ce date si poze mai ai prin telefon, va trebui sa iti salvezi inainte, sau sa faci backup in cloud, etc).
Ce ai pe cardul microsd ramane, DACA il scoti din telefon, desigur.
Am avut o problema asemanatoare pe un Samsung mai vechi, si s-a rezolvat, cu Factory Reset.

| ShadowLoleris explică (pentru NLS):

Mulțumesc pentru răspuns. Dar cum fac să nu pierd absolut nimic, nici aplicațiile?

| Mirel4412 a răspuns:

Daca nu merge folder securizat poti descarca o aplicatie speciala care face lucrul asta. Problema de la tine e cel mai probabil de la producator, adica nu tine neaparat de tine, poate ai si telefonul vechi.

| ShadowLoleris explică (pentru Mirel4412):

Am un Samsung Galaxy A9 (2018).