| Albuşel_Roberto_1997 a întrebat:

Salut,i s-a mai intamplat cuiva asa ceva?
Mi-am cumparat in noiembrie 2015 un telefon Samsung galaxy a5 din magazinul cora, bineinteles cu garantie 2 ani.Saptamana trecuta in luna APRILIE 2016 imi apareau dungi pe display fara sa il lovesc sau sa cada, a 2-a zi nu s-a mai vazut decat 3 dungi,l-am dus la garantie (telefonul avea folie de sticla din prima zi),i s-a dat folia jos+multe poze, l-au bagat in service.Mi-au zis ca o sa am sune ei.M-au sunat sa-mi spuna ca nu intra telefonul in garantie deoarece are o zgarietura pe display si costul reparatiei este de 400 lei. straight face (Eu m-am uitat atent la telefon inainte sa-l duc la garantie dandu-i folia jos si punandu-i alta dupa,i-am facut si poze,telefonul este intact arata ca si nou.
Ce credeti ca ar trebui sa fac, i s-a mai intamplat cuiva?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si eu la fel am o zgarietura la Samsung a5 al meu, nu ai ce face evita Samsung pe viitor, eu m-am saturat de telefonul asta copie iphone 5s

| Liviu a răspuns:

Amenintai cu OPC spune-le senin "bine, de acord, iau telefonul si ma duc la opc " FI serios, si fi putin tupeist, spune-le ca nu le va merge, si ai timp de umblat mult.Eu am 24 de ani si la fel am patit cu un telefon, ca vezi domne ca garantia ca o fi ca o patii.Mam dus pe capu la opc,m-am dus dupa pe capu la rds, de ma stiau toate caseritele, si toti de la opc happyFi baiat istet, si o sa ai decastigat, eu vreo 2 luni am stat udpa ei, si dupa mi-a schimbat telefonul!

| Albuşel_Roberto_1997 explică (pentru Liviu):

Am facut astazi reclamatie la protectie, mi-au zis ca sunt slabe sanse sa il repare/schimbe, pe viitor o sa evit Samsungul..Multumesc de raspuns