| ImLost a întrebat:

Ieri am fost la un sediu Samsung pentru a mi schimba bateria la telefon. Ma ținea Ora daca stăteam non stop pe el. Acum cu noua baterie ma tine cam 3 ore... sa merg inapoi cu el la service? Mai are cineva S6? Tot atat de putin tine? Ma gândeam ca daca e bateria noua o sa ma bucur si eu de 6 7 ore macar

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Confunzi telefonul cu laptopul. 3 ore de aiureala p el este bine. Ia-ti o tableta cu 5000 de ma si atunci o sa te tina mai mult.

| Bondarel99 a răspuns:

Scapa de el laughing
Intra pe eMAG, citeste review-urile (si nu numai pe eMAG) si o sa vezi ca toti se plang de baterie. S6 e un fail, i-au pus o baterie mica pe langa un procesor si niste functii avansate...mai mult de 3 ore nu te tine.

| NLS a răspuns:

Am avut s4 și ma ținea aproape pana seara bateria la folosire normala. Foc continuu, cam 5 ore.

| octav005 a răspuns:

Nu folosi lumina de la ecran la maxim, dezactiveaza bluetootul, wi-fi, gps si alte chestii nefolositoare. posibil si unele aplicatii sa iti manance bateria.

| Illuminati2016 a răspuns:

Normal ca te tine 3 ore ca are baterie de 2500 mah

| BogdanBz a răspuns:

Asa sunt samsungurile. Vorbesc din proprie experienta. Poti sa schimbi o suta de baterii, ca rezultatul va fi acelasi. Incearca sa dai o resetare la setarile din fabrica si vezi daca e vreun rezultat. Iti recomand sa cumperi o baterie portabila mai bunicica, ca sa poti incarca telefonul cand esti plecat de acasa...

| Itanul a răspuns:

Pai daca stai non-stop, cat vrei sa te tina?
Daca e in stand-by poate sa tina mai mult. Folosit, in nici un caz.

| crisstian79 a răspuns:

Dar totusi du te inapoi la service si vezi ce spun si ei