| Paeki a întrebat:

Ieri am plecat în Grecia cu avionul și de când am aterizat, nu am deloc semnal pe cartelă. Am o cartelă Orange pe abonament și nu știu ce sa fac. Orice sfat e de folos. Multumesc mult

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Trebuia sa-ti activezi roamingul inainte de iesirea din tara. Nu stiai asta?

| flixbuster a răspuns:

Trebuie verificat in primul rand daca aveti servicii de roaming active.

Daca da, atunci este posibil sa trebuiasca sa selectati manual reteaua locala (din Grecia) in care sa intrati in roaming (in mod normal cam toate telefoanele din ultimul deceniu cam stiu sa intre automat in roaming).

| OrangeHelper a răspuns:

Salut!

Te rugam sa ne trimiti un mesaj privat cu numarul tau de telefon, pentru a verifica.

O zi buna,
Orange Helper