| Miihaa a întrebat:

iMessage este gratuit sau trebuie sa platesc?
Sunt pe Vodafone. Cat costa?

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

"Aplicatia imessage permite utilizatorilor comuni sa comunice intre ei, fara a exista o limita sau un cost per mesaj expediat. Este o aplicatie de tip messenger si pentru utilizarea ei, este necesar sa ai disponibila o optiune de internet cu trafic inclus, sau credit, dupa caz." (forum Vodafone)

iMessage
E foarte posibil sa platesti doar activarea serviciului, din creditul activ.

"iMessage este un serviciu ce poate fi utilizat doar intre terminale Apple iPhone care au versiunea de software iOS 5. " (sau mai noua) (sursa: orange.ro)

| Cornel156 a răspuns:

Este complet gratuit, dar merge doar cu cei care au iphone.
Ai nevoie de o conexiune la internet.
Iti recomand sa folosesti iMessage doar cand esti conectat/a la wi-fi, pentru ca acesta consuma destul de mult internet.

| GabrielB a răspuns:

E gratuit. Necesita conexiune la internet.