| bymhyt a întrebat:

Salut, imi apar tot felul de reclame pe telefon si deja ma diapera, cine stie o aplicatie buna pentru a ma scapa de reclame? Daca se poate sa scap si de acele reclame de pe youtub atunci cand vizionez.

7 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Daca reclamele iti apar aleator cand NU esti in browser sau utube
atunci repune intrebarea, urla ca apar cand iti e lumea mai draga si OMITE utube si browser... ca toti ti-au spus adblocker care e NUMAI in browser, iar la utube nu poti scapa decat cu o aplicatie alternativa... adblocker nu merge pe utube pe telefon, iar daca iti apar aleator nu prea stiu cum sa scapi de ele fara reset la telefon

| RoCkKiD a răspuns:

Daca te referi la cele din browser cand stai pe net, alea pot fi blocate cu un add blocker. Faza e ca nu vor functiona ca si cu extensia de la chrome pe windows, in cazul asta iti vei downloada din magazinul play un browser de la adblock sau alta firma si il vei folosi pe ala sa navighezi.

La Youtube in schimb.e mai greu. Daca folosesti aplicatia lor nu ai cum sa le scoti ca practic ti le baga pe gat. Exista niste chestii putin mai complicate pe care le poti face dar mie nu-mi pare ca merita efortul.

| danbnz a răspuns:

Blockada:
https://blokada.org/index.html
La mine cel putin, pe Galaxy S3, blocheaza si reclamele din apps-urile free, nu doar alea din browser si Youtube

| Bizon95 a răspuns (pentru danbnz):

Foarte TAREwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Browserul opera are adblock și te scapă de reclame de pe alte site-uri atunci când navighezi. Apoi dacă vrei sa scapi de reclame YouTube, atunci exista YouTube Vanced.

| costiceacristian200 a răspuns:

Nu poți să scapi de reclamele dd pe yotube!?

| Supremejordannike2004 a răspuns:

Adbloker