| Gabi991 a întrebat:

Îmi poate spune și mie cineva la care IOS (iPhone) tine mai mult bateria?

3 răspunsuri:
| CostiS98 a răspuns:

La un ios cat mai mic. daca ai un iphone cu ios 6 ar fi bine sa il lasi asa si sa nu i faci update daca vrei sa te tina bateria

| ĂlaRău a răspuns:

La ultima versiune pe 7 Plus ai intre 10 si 12 ore de utilizare continua.

| OnePiece a răspuns:

La cel mai vechi iOS.

Eu nu recomand sa-l tii pe iOS vechi pentru ca aplicatiile pe care le folosesti de zi cu zi de obicei necesita cel putin iOS 8 deci iPhone 6.

7 Plus nu are totusi baterie de nivelul altor flagship-uri, desi nu e Moto Z (ala are o baterie absolut penibila pentru pretul cerut) dar fiind la nivelul unui Huawei P9/P9 Lite e acceptabila.