| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti spune si mie ce pot face, am 8gb de ram la pc si de exemplu am deschise 3 pagini de chrome acum si in task manager imi arata ca mananca 4. 13gb din cei 8gb, iar cand nu fac nimic, sistemul este in idle, arata in tast manager ca mananca 4gb. Care ar fi problema? Am scanat de virusi cu Microsoft Security Essentials din windows 7 a gasit ceva si a fost eliminat, si tot aceeasi problema am. Ce as mai putea face? Mentionez, ca de 2 zile am instalat windows curat.

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Pai si care e problema? Din moment ce PC-ul nu se blocheaza de ce sa te deranjeze sa iti foloseasca memoria? Pana la urma d-aia ai 8 GB RAM sa tii foloseasca nu sa ii tii degeaba doar sa fie la numar acolo.

Stai linistit ca nu ai nici o problema.

| mitza1234 a răspuns (pentru Intruder19):

Si procesorul aproape de 100%. Pana sa se intample asta, maxim manca 2gb de ram si procesorul de abia ajungea la 70%

| Intruder19 a răspuns (pentru mitza1234):

Dai un scan cu MalwareBytes si vezi daca gaseste ceva.

| Crainstorm20 a răspuns:

Salut! :-)
Uite:
-E normal sa manance ram!
-Poate acele 4 sunt folosite de calculator! Ex:sistem de operare, servicii Microsoft!
-Mai sterge din programe si verifica! Si ele pot manca ramii! In special jocurile! :-)
-De nu te duci la service sa-ti faca o verificare!

P.S : Nu stiu daca e normal! :-)

Bafta!