| ds01 a întrebat:

In 2016 am pierdut un telefon si nu am mers la politie. Am cutie originala cu accesorii si IMEI-ul. Daca merg la politie oare se mai poate rezolva ceva?

Răspuns Câştigător
| Anonimus19191 a răspuns:

Pai... nu! chiar nu se mai poate. Adica au trecut aprox. 3 ani de atunci happy telefonul tău acum poate nici nu mai există, e dezmembrat, vândut, orice. Deci sunt șanse de 90% sa îți zică sa mergi acasa laughing

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Politia nu se ocupa cu gasirea obiectelor pierdute, cu atat mai mult reclamate ca pierdute de peste 2 ani.

| Anonimus19191 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Cu aia de 2 ani sunt de acord, dar daca poliția nu se ocupă cu asa ceva atunci cine? laughing laughing

| Ioandelasal a răspuns (pentru Anonimus19191):

Bravo! De unde ai scos ca politia se ocupa cu gasirea obiectelor pierdute? Nu cumva faci confuzie cu obiectele furate?
De cele pierdute te ocupi singur.