| coztel5437 a întrebat:

Salut,in curand imi voi cumpara un telefon si nu stiu ce sa aleg dintre Samsung galaxy s3 neo (http://www.emag.ro/......DX4VZBBBM/ si LG g3 s(http://www.emag.ro/......DLFRQBBBM/

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Pentru ce ti-ai lua G3? Ca e mai nou.
S3 neo emai bun. Pe langa memorie Ram si interna mai mare, eu i-am luat verisoarei mele de vreo 4-5 luni un neo si merge perfect si are destule jocuri pe el. Plus restul. Se misca foarte bine. Alegi ce vrei tu.

6 răspunsuri:
| coztel5437 explică (pentru horia2012):

La inceput eram hotarat pe s3 neo, dar apoi am vazut ca g3 s are bateria mai mare....raman la s3 neo pentru ca e mai ieftin

| horia2012 a răspuns (pentru coztel5437):

Il iei bine. Ea a dat pe el 1000 lei si era la oferta. Cu bateria, ai dreptate, il incarca in fiecare zi, uneori si de 2 ori pe zi (se joaca) dar merge bine.

| BosulXXl a răspuns:

Lg G3 e mai bun la s3 neo de 100 de ori te sfătuiesc sa iti iei LG G3 choar daca dai un mai mult merita decat sa dai bani pe o copie a batranului s3 doar ca e dual sim nu e o mare diferență, si e intrecut si învechit, si camera conteaza Lg G3://// Primary 13 MP, 4160 x 3120 pixels, phase detection/laser autofocus, optical image stabilization, dual-LED (dual tone) flash, check quality
Features 1/3'' sensor size, simultaneous video and image recording, geo-tagging, face detection, HDR
Video 2160p@30fps, 1080p@30fps, optical stabilization, HDR, stereo sound rec., check quality
Secondary 2.1 MP, /// 1080p@30fps //// iar Samsung galaxy s3 neo tonguerimary 8 MP, 3264 x 2448 pixels, autofocus, LED flash
Features Simultaneous HD video and image recording, geo-tagging, touch focus, face/smile detection
Video 1080p@30fps
Secondary 1.9 MP, 720p@30fps/// Diferența se vedewinking sper ca te-am ajutat. FUNDĂ? big grin

| coztel5437 explică (pentru BosulXXl):

Pe mine nu ma intereseaza camera foto ci procesorul, ram-ul si gpu

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy S3 Neo Dual (GT-I9300I), deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......yseeai.php

http://www.emag.ro/compare/93

Toate cele bune.