| tigru123456 a întrebat:

in ultimul timp cei de la Telekom s-au prostit rau de tot cu semnalul, au luat si amenda 500.000 de lei (5 miliarde), Orange si Vodafone au primit avertisment iar DIGI a fost singurul care a scapat.Mi-as face abonament la DIGI.Am vazut ca au semnal acum si e si ieftin, eu zic ca in 2-3 ani va fi peste Telekom, Orange si Vodafone...Sa-mi fac abonament la DIGI? DAU FUNDITA!

3 răspunsuri:
| Începătorul988 a răspuns:

Eu am DIGI de ceva ani. Cand m-am mutata la ora 10 am depus acea hartie pentru schimbare de domiciliu, iar la 12 m-au sunat sa imi mute serviciile. Foarte seriosi, n-am avut probleme pana acum la ei. Si am si internet, telefonie, televizor.

| Atim a răspuns:

Daca vorbești despre telefonia mobilă, cei de la Digi într-adevăr au preturi foarte mici, însă problema lor este ca nu au aceeași acoperire ca ceilalți furnizori. Ei au început ca furnizori de servicii fixe, deci cu cele mobile inca sunt in dezvoltare. Eu personal am 2 SIM-uri, unul de Telekom si unul de Vodafone. Pe Vodafone am cea mai buna acoperire chiar si in padure, in delta sau in satuce mici. Pe SIM-ul de Telekom am probleme doar cu semnalul la internet. In special cand sunt in masina sau prin vreo zona mai retrasa. Am colegi de munca abonati Digi si sunt nemultumiti ca semnalul este foarte slab in unele zone rurale sau retrase, dar nu au probleme in oras. Deci, in functie de zona unde stai poți avea un semnal foarte bun de la ei sau nu. Înainte de a te abona trebuie sa iei in considerare zona in care ai nevoie de acoperire. Dacă petreci majoritatea timpului in oras, atunci da, ai putea fi foarte mulțumit de ei (luand în calcul si preturile bune), dar daca petreci mult timp in deplasări sau prin zone retrase, eu personal as recomanda Vodafone-ul.