| GeorgeGabriel20001 a întrebat:

In urma cu ceva timp am trimis un telefon la garanție, după ce am scăpat apa pe difuzorul din față și a început să facă figuri telefonul, după câteva ore nu a mai mers(eram conștient că nu se va rezolva ceva dacă îl trimit la garanție.Asa a și fost, telefonul a fost scos din garanție, pe motiv de contact cu fluid, costul fiind de reparație de 550 lei(telefonul costând acum maxim 700), deci pagubă totala.laughing). Astazi am primit telefonul înapoi și surpriza, merge happy, De vreo 3-4 ore îl tot butonez, merge șnur. O explicație pentru "minunea" asta?happy Tocmai ce dădusem comanda de alt telefon, acum nu știu dacă să-l mai ridic sau nu...ce credeți, mă pot baza pe telefonul acesta?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai poate s-a prajit o componenta. Nu cred ca te poti baza, vinde-l pe 600 si da o teapa. Glumesc, nimeni nu ți-l cumpara cu atat

| GeorgeGabriel20001 explică (pentru anonim_4396):

Pai daca se prajea ceva, de ce merge impecabil? De vreo 4 ore îl folosesc la maxim sa vad daca cedează sau dă vreun semn că cedează. Chiar m-a surprins happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru GeorgeGabriel20001):

Da dar poate sa cedeze dupa folosire. Cand se face scurt se strica mai mult de 1 componenta, unele nu se strica de tot

| RazvanLegendaVie a răspuns:

Habar nu am, probabil a fost o eroare iar baietii l-au schimbat din greseala ori s-a uscat apa din el, deja depinde si de telefon daca e unul vechi mai bine iti iei altul si pe asta o sa-l folosesti ca al doilea

| GeorgeGabriel20001 explică:

Ai dreptate. Important e că ai înțeles ce am vrut sa spun, chiar daca s-au strecurat acele greșeli happy

| MireP a răspuns:

L-au desfacut sa il verifice si cu ocazia asta poate l-au curatat putin interior daca au vazut ceva oxidat.
Daca telefonul merge nu ar mai trebui sa ai probleme din cauza asta, pana data viitoare cand torni apa pe el.

| alexxa11 a răspuns:

Din experientele mele, repatile telefoanelor in garantie, sau a gadget urilor, nu sunt wow, nu toti tin sa iti repare tie telefonul cu servicii sau piese foarte bune, eu de exemplu mi am dus tv ul la reparat, si peste cateva ore de folosire s-a desprins de rama de plastic, sau la un display.mereu mi s-a parut ca s-a reperat cu ultima chinezarie stricandu mi se mai repede decat cu piesele din fabrica. Acum faci cum consideri tu, poate am fost eu mai ghinionista si asa, dar am si prieteni care nu au fost intotdeauna multumiti de reparatii in garantie, sau in afara contra cost.