| Dragooos a întrebat:

Salut, întrebare de astăzi este : ce este cydia? La ce ajuta ia care sunt avantajele si dezavantajele?

Răspuns Câştigător
| sanyok a răspuns:

Avantaje:
- posibilitatea de a debloca reteaua in cazul iPhone
- posibilitatea modificarii fisierelor de sistem
- posibilitatea de a instala aplicatii refuzate de Apple si alte aplicatii dezvoltate de firme third-party, prin intermediul Cydia
- posibilitatea de customizare pentru telefoanele care au instalate versiuni anterioare de iOS
- transfer bluetooth intre iPhone si alte dispozitive (iPhone, iPad, iPod, PC,... orice dispozitiv care are bluetooth)
Dezavantaje:
- posibilitatea pierderii garantiei (dar printr-o simplu proces de restore in iTunes, se aduce telefonul la forma initiala, chiar cu update la software in cazul in care intre timp a iesit o noua versiune)
- ingreunarea functionalitatii, in cazul instalarii multor aplicatii de pe Cydia (dar asta este valabil si la calculatoare atunci cand se face abuz de instalari de programe)
-instabilitatea sistemului

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Dragooos explică:

Mahiro caută anturaj in altă parte

Răspuns utilizator avertizat