| GhitaAndrei2000 a întrebat:

Salut,întrebare pentru cei cu s22 ultra. Dupa cat timp s-a optimizat bateria cu modul vostru de utilizare și cât tine fata de când l ați cumpărat.Din ce am înțeles aceasta perioada tine o luna și eu am 3 săptămânii de când îl am și nu vad diferențe mari.Il folosesc cu Power Saving mode,aplicații trecute la inactive, dark mode, etc și obțin 4-5 ore de ecran pornit.Ce as putea sa mai fac ca să nu mai consume atâta energie.

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Tot nu te-ai linistit? Nivelul de consum al bateriei depinde si de nivelul semnalului, luminozitate ecran, utilizare efectiva (unele aplicatii precum Reddit, Tinder, WhatsApp sug baterie la fel de rau ca un joc, sau chiar mai rau), aplicatii care ruleaza in fundal.

| VoidEternal a răspuns:

Nimic. Nu ai ce sa-i faci, atâta tine. Din păcate flagship-urile din cauza componentelor de top au și consum mare de energie.

| Adolf8 a răspuns:

Salut! Eu dețin S20 Ultra. Confirm că și la mine se descarcă repede( depinde de folosință) max 5 ore. Am activat Încărcare până la 85%. Semnalul, ecranul mare, componentele de top își face efectul de a pierde mai repede bateria. Spre exemplu am o Tabletă de 5000 mah ca telefonul și ține de 2 ori mai mult bateria este vorba de Samsung Galaxy tab a 7 lite. Tableta nu are componente de top și ecranul este tft dar este extraordinar. Și camera dacă faci poze cu telu și fimare mânca mult are super lentile și multe megapixeli.