| anonim_4396 a întrebat:

Salut, iPhone-ul meu este de 64 GB, in setari este indicat ca mai am disponibili 48 GB, dar nu pot sa fac poze, sa descarc aplicatii si mereu imi apar notificari ca am memoria plina! Ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sunt multe aplicatii, dar si fisiere care ocupa spatiu mult.
Din fisiere cel mai mult ocupa filmarile, muzica si pozele.
Insa cred ca notificarile se refera la memoria de lucru din telefonul tau, care este mult mai mica si este ocupata de aplicatiile care sunt pornite si functioneaza chiar si in background. In acest caz, oprirea si re-pornirea telefonului poate ajuta mult, respectiv folosirea a mai putine aplicatii care ocupa memorie multa in timpul functionarii.

| Lioana a răspuns:

Schimba locatia pe care se salveaza pozele. Poate nu se salveaza acolo unde ai tu 48 GB

| Hectorama a răspuns:

Cred că ai nevoi de o restartare.Totuși nu mă pricep dar mie îmi funcționează.