| InstinctPr3ciS a întrebat:

La ce foloseste Samsung knox? L-am instalat (Samsung galaxy s4) si eu unul nu prea vad la ce m-ar ajuta, din cate vad eu este ca un fel de alt telefon (unde poti pune altceva, in afara de ce ti intelefon ) dar oricine iti umbla prin telefon il poate accesa? Deci care e treaba cu knox?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Este un mod mai securitat. Aplicatiile si ce apare in knox sunt mai sigure(in caz ca tii prea mult la datele tale). Sau cel putin asa spun cei de la Samsung...

| InstinctPr3ciS explică (pentru sltlp):

Aaa, deci nu e nimic altceva, decat un loc unde iti poti "depozita", programe, evenimente, poze, etc. cu securitate dubla (sa zic asa)?

| sltlp a răspuns (pentru InstinctPr3ciS):

Cam asa ceva...