| TheBoY a întrebat:

La ce pret se gaseste telefonul Samsung galaxy fame in magazinele cosmote sau Orange. Este mai bun decat Samsung galaxy mini2?
Vreau pareri!

2 răspunsuri:
| IonutGaby a răspuns:

Https://www.vodafone.ro/shop/telefoane/samsung-galaxy-fame
uite si caracteristici http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_fame_s6810-5279.php
Uite catve immformatii depestre Samsung galaxy mini2:GALAXY mini 2 înglobează o performanţă remarcabilă într-un smartphone cu o grosime de 11, 9 mm şi cu o carcasă colorată. Ecranul HVGA touch-screen de 3, 27" asigură o calitate înaltă a vizualizării conţinutului multimedia, precum şi portabilitate.GALAXY mini 2 asigură o navigare confortabilă pe internet şi utilizarea facilă a unora dintre cele mai solicitante aplicaţii. Bateria îmbunătăţită 1.300 mAh garantează, de asemenea, posibilitatea extinsă de utilizare a fişierelor multimedia şi a sesiunilor lungi de chat. Memoria internă de 4GB asigură stocarea cu uşurinţă a fişierelor video, muzicale şi imagini.

Precum GALAXY Ace 2, GALAXY mini 2 menţine utilizatorii conectaţi prin intermediul serviciului ChatON şi Social Hub; Music Hub permite accesul uşor la peste 17 milioane de melodii în orice moment.
Caracteristici
Telefon Mobil Samsung S6500 Galaxy Mini 2 Black sams6500ylw
Dual Sim: Nu
Retea (MHz):
3G Network HSDPA 900 / 2100, 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
GPS: GPS
Altele: A-GPS support,
Stereo FM radio cu RDS,
SNS integration,
Predictive text input,
Organizer,
Image/video editor,
Google Search, Maps, Gmail, YouTube, Calendar, Google Talk, Picasa integration,
Document viewer,
Voice memo/dial
Smartphone: Da
Dimensiuni Dimensiuni (W x D x H mm): 109.4 x 58.6 x 11.6 mm
Greutate (g): 105.3 g
Display Dimensiune Display (inches): 3.27
Rezolutie (pixeli): 320 x 480 pixels, 3.27 inches (~176 ppi pixel density)
Culori: 16M Culori
Tip display: Touchscreen Capacitiv
Tehnologie display: TFT
Caracteristici: Touch-sensitive controls,
Multitouch
Conectivitate Tehnologie 3G: HSDPA, 7.2 Mbps
WLAN: Wi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, Wi-Fi hotspot
GPRS: Da
EDGE: Da
3G: Cu 3G
Tehnologie wireless: Wi Fi
Bluetooth: Da, v3.0 cu A2DP
USB: Da, microUSB v2.0
Memorie Memorie agenda: Da
Memorie apeluri: Da
Slot memorie: microSD
Memorie: 4 GB storage
Memorie RAM: 512 MB
Memorie maxima (MB): Pana la 32Gb
Procesor Numar nuclee procesor: Single Core
Chipset: Qualcomm MSM7227
CPU: 800 MHz
GPU: Adreno 200
Functii Sistem de operare: Android OS
Versiune sistem de operare: v2.3.6 (Gingerbread)
Camera: 3.15 MP
Functii: Rezolutie maxima: 2048x1536 pixels, Geo-tagging,
MP4/H.264/H.263 player,
Video VGA la 25fps
Audio: Vibration, MP3 ringtones,
MP3/WAV/eAAC+/AC3/FLAC player,
3.5mm jack
Baterie Tip baterie: Standard battery, Li-Ion 1300 mAh
Durata convorbire (ore): Pana la 6 h
Durata in regim de asteptare (ore): Pana la 120 h

| IonutGaby a răspuns:

Https://www.vodafone.ro/shop/telefoane/samsung-galaxy-fame
uite si caracteristici http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_fame_s6810-5279.php
Uite catve immformatii depestre Samsung galaxy mini2:GALAXY mini 2 înglobează o performanţă remarcabilă într-un smartphone cu o grosime de 11, 9 mm şi cu o carcasă colorată. Ecranul HVGA touch-screen de 3, 27" asigură o calitate înaltă a vizualizării conţinutului multimedia, precum şi portabilitate.GALAXY mini 2 asigură o navigare confortabilă pe internet şi utilizarea facilă a unora dintre cele mai solicitante aplicaţii. Bateria îmbunătăţită 1.300 mAh garantează, de asemenea, posibilitatea extinsă de utilizare a fişierelor multimedia şi a sesiunilor lungi de chat. Memoria internă de 4GB asigură stocarea cu uşurinţă a fişierelor video, muzicale şi imagini.

Precum GALAXY Ace 2, GALAXY mini 2 menţine utilizatorii conectaţi prin intermediul serviciului ChatON şi Social Hub; Music Hub permite accesul uşor la peste 17 milioane de melodii în orice moment.
Pentru mai multe imformatii:http://www.cel.ro/......2-black-l/
http://www.cel.ro/......e-white-l/