| NorNegru a întrebat:

La mulți ani!

Revin cu întrebarea deja postată în urmă cu câteva luni în legătură cu smartphone-ul pe care îl dețin de ceva timp, deoarece aș dori mai multe opinii/sugestii/sfaturi/recomandări legate de acest subiect.

Sunt posesorul unui Samsung Galaxy Note 8, din septembrie 2017, de la lansarea acestuia. Dupa aproape 2 ani și jumătate, singurele probleme ar fi că are mici întârzieri când ii accesez aplicațiile preinstalate, respectiv joculețele instalate de mine ulterior, nu mai răspunde cu promptitudine și că nu primește upgrade la Android 10.

Întrebarea este următoarea: merită să aștept cu ce mă poate surprinde anul viitor sau să fac schimbarea în decursul acestui an?

Mulțumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca fizic nu are nici o problema, nu are rost sa arunci bani pe altul, mai ales ca Samsung are prostul obicei sa ceara cu 40-50% mai mult decat face... Ca idee, merita sa ii pui frumos un LineageOS cu Android 10. Daca esti aventuros, poti sa il incerci acum - https://www.xda-developers.com/......us-note-8/ - daca nu, mai asteapta vreo doua-trei luni si o sa fie disponibila si o varianta pentru marele public, ca acum e inca in stadiul de testare.

2 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Mai așteaptă și tu. Poți trăi și fără telefon sau cu unul mai slab. Eu una nu aș investi în telefoane. Până la urmă cu orice telefon poți suna. Asta e scopul, să poți suna.

| antimulte a răspuns:

Lasa sa treaca macar 2-3 modele intre generatii ca sa faci upgrade, ai Note 8, e inca f bun, mai incearca o resetare la setarile din fabrica periodic sa mai reduci intarzierile alea, si asteapta pana la un Note 12 sau cum i-or mai zice din viitor, eu unul asa as proceda.