| AudCulori666 a întrebat:

Salut happy

M-am gandit sa imi iau un telefon nou, si nu stiu ce sa aleg intre un HUAWEI ASCEND P6 si SAMSUNG GALAXY S3. Am analizat destul de bine ambele telefoane comparandu-le am observat ca HUAWEIUL este mai performant decat s3, deoarece are Quad core 1. 5ghz, memorie ram2gb,camera secundara de 5mp. design mult mai atragator,si multe altele. Astept pareri/argumente pro si contra pentru ambele telefoane.
Va rog sa nu judecati telefoanele dupa FIRMA MAMA,adica -Samsung-una dintre cele mai mari firme de Gadget-uri e si cea mai buna. -Huawei- chinezesc, blah nu-i bun.(asa gandesc marea majoritatea) FAPTE NU VORBE! COMPARAND cele 2 telefoane reiese ca Huawei ii este superior.gresesc?
Si inca o chestie, ambele telefoane sunt in jur de 1600 lei. Daca as astepta pana in noiembrie cand va fi Black Friday, la ce pret credeti ca as putea achizitiona unul dintre telefoane ( la P6 nu cred ca va fi o reducere prea mare deoarece e aparut de curand. in schimb la s3 m-as astepta la o scadere de pret semnificativa.)

MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| perladunarii a răspuns:

Salut,
Nu am avut Huawei dar din ce am citit pe la altii le cam pica semnalul! De Huawei stiu ca se ocupa cu multe chestii, au facut telefoane pentru rds, rootere wi-fi pentru romtelecom, stickuri de internet pentru ambele si sunt bune, acum despre telefon, toate sunt chinezarii ca doar sunt facute in China idee e ce calitate e in componente! Un exemplu iti pot da, am avut 7 luni un Allview p5 in primele 2 luni a mers excelent, toate mergeau mai bine ca pe un iphone 4, fiind vorba de acum 1 an era ceva, dupa 3 luni de folosire adio, abia incarca contactele, aplicatii, poze pe facebook absolut totul merge foarte greu! Inca il am doar ca l-am pasat prietenei (care si acum imi zice ca mi-am batut joc de ea:)) )
Deci tu faci ce vrei, iti iei ce iti place, dar eu zic ca nu merita sa risti! Mai jos iti las un link cu pareri despre s3 sunt mai in josul pagini, sa vezi cati zic ceva de rau! Si ca un plus are ecran super amoled hd care face ips-ul!
http://bit.ly/16Cp470

| AudCulori666 explică (pentru perladunarii):

Multumesc pentru raspuns.
Despre Black Friday-reducerile din acea perioada la marcile de telefon mai sus mentionate- ai vreo idee in legatura cu pretul?

2 răspunsuri:
| perladunarii a răspuns:

Legat de black friday eu unu niciodata nu am putut sa cumpar nimic! Nu imi mergea absolut nimic, dadeam click pe produs imi aparea ca e disponibil, si cand ajungeam sa bag datele, pauza! Si s-a intamplat asta de vreo 10 15 ori, am si stat vreo 2 ore ca sa caut plus faptul ca m-am trezit de dimineata ca sa prin si pauza! Plus ca mi s-a intamplat si anul trecut si acum 2 ani!
Asa ca eu unu nu m-as baza pe asta, dar cine stie tu poate ai noroc si gasesti!