| Darken99 a întrebat:

M-am gândit să-mi cumpăr un iPhone 5s de pe AliExpress. Credeți că e sigur daca achiziționez unul? Mă gândesc să nu primesc un fake sau ceva. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AlexElektro1987 a răspuns:

Daca vrei sa iei de pe aliexpress asigura-te ca iei de la un vanzator care are un calificativ peste 90 % si sa vezi ca produsul a fost cumparat de mai multi oameni, iar produsul sa aiba un feedback foarte mare. Dar sa stii ca o sa trebuiasca sa mai platesti niste taxe cand ajunge telefonul in tara, in jur de 2 milioane. Daca respectii regulile astea sigur nu primesti un fake, dar daca scrie ca telefonul este refurbished, o sa aiba anumite piese care sunt schimbate ( Acum cum iti este norocul, poate sa aiba doar o mufa, dar poate sa aiba si ecranul sau carcasa
schimbata )

| Darken99 explică (pentru AlexElektro1987):

Am vazut ca livrarea e gratuita. deci n-are cum sa mai dau bani in plus

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru Darken99):

Nu are nici o treaba, platesti taxa cand ajunge in tara

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru Darken99):

Daca nu ai incredere in ce spun, atunci de ce mai intrebi?

7 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Unul original sigur nu vei primi. Cumpără-ți iPhone dintr-un magazin autorizat, nu de la orezari...

| metehne a răspuns:

Nu recomand! Cel mai bine ia-ți de pe eMAG. Îl poți achiziționa și în rate egale.
Sau pe olx, la mâna a doua. Depinde de ce buget ai.

| alii98 a răspuns:

Nu merita iphone, da nu te pot schimba

| TTSP a răspuns:

Nu e sigur de pe Ali expres. După părerea mea, mai bine cumperi un iPhone 6 sau 6s la mâna a doua. Și 5s e foarte bun și acum, dar e cam mic.