| corincetin a întrebat:

Salut.ma numesc cetin.am un zte grand x in.problema e urmatoarea:cum activez 3G? cum activez auto-focus pentru camera video? unde intru? cum procedez? va rog frumos ajutati-ma

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Nu ai manual la telefon?
Descarca de aici manualul:
http://www.gsmarc.com/zte/grand-x-in/manual/
(te duci "user manula PDF")

| corincetin explică (pentru horia2012):

Am dar nu gasesc ce am nevoie

| horia2012 a răspuns (pentru corincetin):

M-am uitat si eu si nu ai ce setari sa faci. Singura setare care regleaza focalizarea (totul facandu-se automat e alegerea scenei "SCN" (Auto, Night, landscape...). Focalizarea se regleaza automat functie de ce alegi.

Iar la 3g, daca te uiti in manual, pag 37 ai sa gasesti setarea pentru activarea 2G, 3G este pentru transmisia de date (internet) pe cartela.