| cosmin123456789123456789 a întrebat:

Salut,ma puteti ajuta cu ceva? m-am gandit sa-mi iau un galaxy mini 2 care are android 2.3.6 gingerbread dar se poate inlocui cu android 4.1.Stiti cumva care sunt diferentele dintre android 2.3.6 si 4.1?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

4.1 este o varianta mai nou de android. Spune-mi de unde o iei.Ca vreau si eu la al meu.

| al3xtheb3st a răspuns:

Salutare mini 2 este un telefon bun si nu foarte scump dar de ce vrei sa il upgradezi pentru ca optiunile nu sunt cu mult mai mari iar sistemul de operare este mai mare eu l-am upgradat pana la 2.3.7 de la 2.3.3 si merge bine si asta cu 4.1 s-ar putea sa nu-ti mearga asa bine dar daca neaparat vrei se poate face upgrade la sistem depinde de telefon cand a aparut si optiuni de sistem are

| krisztian2 a răspuns:

4.1 e mai nou si vei putea sa descarci mai multe aplicatii decat cu 2.3.6, eu zic ca e mai avantajos 4.1

| pkjaauhfweuefef a răspuns:

Ii faci uograde si apoi 2.3.7 dupa un timp iar faci upgrade 3.0.0 iar asa mereu

| pkjaauhfweuefef a răspuns:

Ii faci uograde si apoi 2.3.7 dupa un timp iar faci upgrade 3.0.0 iar asa mereu dar 4.1 e mai bun ia-l pe 4.1