| Rai_Ochii_1993 a întrebat:

Salut ma puteti ajuta si pe mine cu un tutorial ceva am un Sony Ericsson XPERIA x10i deci nu-i mini si m-ar interesa sa-i pun un android de 4.0 sau 4.1 acuma il are de 2.2.3 si nu stiu cum sa-l instalez?

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca terminalul nu iti da optiunea de a actualiza la versiunea 4 de android, semnifica faptul ca terminalul tau nu suporta android 4. in concluzie, daca tu vrei sa instalezi pe raspunderea ta acesta versiune o sa pui telefonul pe butuci. bafta.

| Rai_Ochii_1993 explică (pentru gelu1970):

Am mai instalat pe un Huawei android de 4.2 si mergea destul de bine nu s-a stricat nimic...dar se misca putin mai greu dar nu ma deranja cu nimic!

| Trollerul a răspuns:

2.3.3 este ultima versiune disponibila pentru device-ul tau, si nu prea ar merge bine un android 4 caci ai doar 383 mb ram si ar sacada groaznic, dar daca chiar vrei android 4 ai 2 solutii : faci root la telefon si bagi manual o versiune de android 4 dar necesita multe riscuri, ori bagi un launcher de android 4 de pe google play ( iti recomand holo launcher ).

| Rai_Ochii_1993 explică (pentru Trollerul):

Si cum se face root la telefon ca nu prea stiu despre ce e vorba mai putea ajuta cu un tutorial ceva?