Întrebare recomandată | Seth15 a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine va rog? Am un SE xperia x8 si nu merge sa ma conectez la contul gmail imi apare eroarea acesta: This could be temporary problems or your phone may not be provisioned for data service. If it continues, call Customer Care Am luat setarile de internet si mms de pe site www.orange.ro deoarece nu merge sa descarc setarile direct de pe telefon... Stie cineva din ce cauza se intampla asta?

Răspuns Câştigător
| ArekkusuKage a răspuns:

Iti dau 2 solutii sigure
dai reinitializarea setarilor generale si/sau repornestel va functiona sigur si dupa ce ai dat reinitializare
ia-ti incaodata
setarile

| Seth15 explică (pentru ArekkusuKage):

Am rezolvat....era de la cardul de memorie. l-am scos am reinitializat setorile si dupa aia am descarcat setarile si a mers ca la inceput. Mersi pentru raspuns.

| ArekkusuKage a răspuns (pentru Seth15):

Ok cu placere multumesc si eu pentru funda:

3 răspunsuri:
| Seth15 explică:

Am rezolvat.Am dat cred ca vreo 5 reinitializari dar nu a mers Am scos absolut tot din el:cartela, card... si a mers; era de la card, nu stiu de ce dar xcum mersi pentru raspuns