| NorBy0 a întrebat:

Maine imi iau Orange nivo si as vrea sa stiu daca trebuie sa il tin 24h la incarcat? sa se formateze bateria? sau il las cat se incarca el full?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa-l lasi 24 ore la incarcat, pentru ca daca nu, i se strica bateria. Sa ai o zi frumoasa.

3 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Lasa-l la incarcat doar pana se incarca bateria full.

| hp8510p a răspuns:

NU il lasi la incarcat 24h! Mai rau se strica bateria.La telefoanele lansate in ultimii ani nu mai necesita formatare.Il bagi la incarcat cand bateria este la 5-10% si il scoti cand e la 100%

| VladutzVlz a răspuns:

Pana este full.