| Teo026 a întrebat:

Maine intentionez sa cumpar un Samsung Galaxy S3 i9300. Desi ieri mi-am luat un S3 nou, azi am mai gasit unul ieftin si as vrea sa-l iau. Dar are o problema: se deschide doar pana unde arata Samsung Galaxy SIII... etc. ramane blocat cu logo-ul ala. Ma pricep cat de cat la resoftari, am mai resoftat S1, S2,S4, dar S3 nu. Din ce stiu eu, daca ramane blocat cu logo-ul de la inceput, inseamna ca necesita resoftat. Probabil actualul proprietar a incercat sa puna un ROM custom pe el, a gresit ceva si acum nu se mai deschide.
Intrebarea mea este daca poate fi si din alta cauza. Aici ma refer la placa de baza, piese de astea din telefon. Astept raspuns urgent. Dau funda! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Nu, e doar o problema de soft, dar exista si situati in care pe langa problema de soft mai e una pe placa de baza.