| alexnica19 a întrebat:

Mama mea are un abonament la telekom de 22 lei. Ieri a primit factura si era de 120 lei si scria ca din total convorbire era 87 lei. Mama aa fost la telekom si i s-a zis ca este de la jocuri, insa eu am jocuri si aplicatii gratis precum: Clash of clans, Clash Royale, Wattpad, Whats'app. Roamingul nu l-am activat si n-am cumparat nimic cu bani.
E ceva ciudat pentru ca n-are cum sa fie de la jocuri!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista o asemenea explicatie "de la jocuri". pe factura scrie clar de undeve cine costul suplimentar, probabil ai depasit traficul de date inclus in abonament

| untu a răspuns:

Sunteti abonat si la internet pe mobil? Probabil ca ati intrat acolo pe internet si v-ati jucat jocuri fara sa va abonati!

| alexnica19 explică (pentru untu):

Eu foloseam doar wi-fi si pe factura scria ca am folosit 32 kb din 10000 kb disponibili

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai depasit limita intenetului, adica ai 1 giga de internet pe telefon, se taxeaza. Stiu ca jocurile sunt gratuite dat traficul depasit nu este gratuit. Sper ca m-ai inteles, ai depasit traficul inclus de 1 sau cati giga de internet iti da si s-a taxat.