| M1h0i a întrebat:

Salut, mama mea si-a pierdut telefonul, un Samsung a20! Îl mai pot găsi?

7 răspunsuri:
| tonyc7 a răspuns:

Doar daca are functia de deblocare inteligenta activata, gps-ul activat si persoana care l-a gasit, in cazul in care l-a gasit cineva, nu e vreun rauvoitor priceput la telefoane.

| MarioADV a răspuns:

Da pe link-ul acesta https://www.google.com/android/find?u=0.Te conectezi pe contul de google, cu care esti conectat pe telefon. Testeaza asta cu telefonul tau iar apoi cu telefonul mamei.

| mihai69 a răspuns:

Doar dacă nu l-a"găsit" altcineva mai 'nainte, și mai ales dacă aveai o funcție de "find my phone" activă.

| xXVranceaXx a răspuns:

Da. Încearcă cu "Find my phone" de la Google sau poți suna la operatorul de telecomunicații care se ocupă de numărul ei de telefon, TOATE companiile ( de telecomunicații) fac urât în privința cartelelor pierdute, mai ales fiind în abonament (în acest caz, trebuie să plătești un tarif/cost suplimentar sau te poate da în judecată pentru deterioarea sau pierderea obiectelor date în chirie).

| gabicoo a răspuns:

Da! La amanet!

| Legion7X a răspuns:

Posibil dar sunt Slabe șanse. Dacă îi dă un reset din fabrica, nu cred, că il mai localizează

| cfrtobias a răspuns:

Https://findmymobile.samsung.com/ daca ai avut cont si activat