| BelieveinMagic a întrebat:

Salut! happy Memoria telefonului meu este foarte mică însă am un card SD instalat pe el. Întrebarea mea este cum pot să descarc aplicații de pe Google Play direct pe card? (La descărcare îmi apare,, Eroare nu există suficient spațiu pe dispozitiv straight face )

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

N-ai precizat ce telefon ai...
Aceste setări DEPIND de modelul telefonului.

Am citit celelalte întrebări ale tale şi am observat că ai un Samsung I5500 Galaxy 5.

La acest model de telefon NU se poate instala direct pe SD card atunci când descarci din Google Play, DOAR când descarci de pe web ( alt site/portal )!

Vezi Manualul telefonului, pag 32-33, pe care-l poţi descărca de la linkul :
http://downloadcenter.samsung.com/......Screen.pdf

Poţi să foloseşti aplicaţia App 2 SD ( move app to SD ), pe care o poţi descărca/instala de la linkul oficial :
https://play.google.com/......ps/details

Cu această aplicaţie le muţi pe SD card, DUPĂ ce au fost descărcate/instalate în memoria internă.

Toate cele bune.

5 răspunsuri:
| StReEtDaNcEaNa a răspuns:

Salut! aici este o problema. Exista un program care daca ti-l pui pe telefon toate datele, melodile si jocurile o sa ti se duca direct pe card.Si mie mu s-a intamplat si mi-a facut cineva programul sa mi se duca direct pe cardul de 2 gb.Eu nu stiu cum sa il fac, dar daca mai aflu ceva iti spun.

| StReEtDaNcEaNa a răspuns (pentru StReEtDaNcEaNa):

Mi*

| hahalera2323 a răspuns:

Dai setari aplicatii >locul preferat de instalare si dai pe card

| radu75 a răspuns:

Nu e adevarat, nu ai formatat cardul sd. cauta in meniu daca e un android si ai la un moment dat stocare si vezi acolo ca ai o optiune resetare card sd si implicit unde vrei sa salvezi ce descarci si setezi pe card sd si gata.

| StReEtDaNcEaNa a răspuns:

Alt cumva ala a spus ca nu merge straight face