| User252426 a întrebat:

Salut. Merită Note 20 Ultra 5G sau Note 21 Ultra 5G?

Răspuns Câştigător
| bogdanmanevra a răspuns:

Salutare! Sincer sa fiu consider ca foarte important este sa iti placa tie, si sa iti rezolve nevoile, totusi haide sa facem o comparatie.

NOTE 20

Tip telefon Smartphone
Sloturi SIM Dual SIM
Tip SIM Nano SIM
Sistem de operare Android
Versiune sistem operare Android 10
Numar nuclee 8
Model procesor Exynos 990
Frecventa procesor 2.73 GHz
2.5 GHz
2 GHz

6.9 inch
Tip display Dynamic AMOLED
Rezolutie (pixeli) 1440 x 3088
Functii display Corning Gorilla Glass 7
496 PPI
120 Hz

MEMORIE: La alegere
RAM: 12

4500 mAH
Filmeaza 4K

-----------------------------

S21

Tip procesor Octa Core
Procesor Exynos 2100; 5nm
Frecventa (GHz) 1x Cortex-X1 2.912GHz + 3x Cortex-A78 2.808GHz + 4x Cortex-A55 2.210GHz

Camera principala Cvadrupla
Rezolutie (Mp) 108MP (Wide) (PD) f1.8, OIS + 10MP (*10 2PD) + 10MP (*3 2PD) OIS + 12MP (Ultra Wide) (2PD) AF + Depth - Laser AF
Rezolutie video 8K
Blitz Da
Zoom Optical Zoom 3x si 10x, Digital Zoom pana la 100x
Selfie Camera 40MP (PD) AF
Facilitati 8K Video Snap, Compatibilitate S Pen, Super Steady, Super Smooth 60 fps Video, Senzor Bright Night, 960fps @HD, 240fps @FHD

Ce inseamna asta? Ei bine Samsung S21 dispune de un procesor Exynos 2100, care, in multe privinte, cat si benchmark-uri se dovedeste a fiind mai bun. Poate filma 8K, si are niste functii interesante si avansate pe care, in caz ca o sa il prinzi pe mana le poti verifica singur! Sper ca te-am ajutat!

3 răspunsuri:
| DenqOO a răspuns:

Nici nu a aparut Note 21 Ultra 5G ca sa pui aceasta intrebare.
Si erau zvonuri ca nu or sa il lanseze

| User252426 explică (pentru DenqOO):

Când se va lansa

| alexandraganea889 a răspuns:

Note