| Badita_Daniel_1998_pf4j a întrebat:

Merita sa cumpar un telefon de 260 lei nou cu memorie 128 GB ROM, 8 GB RAM... din China?
Credeti ca ma tine macar un an?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu m-am lecuit de telefoane chinezesti, am luat un Bluboo d1 care a mers prost din prima saptamana. Chiar daca performantele lui sunt ok, materialele sunt proaste, se incalzeste de ex daca folosesc gps (si se blocheaza intr-un final, sau ramane fara baterie), senzorul de amprenta bazaie singur de nebun (si nu mai functioneaza cand e cald), un colt de ecran nu mai e luminat de mult (de nou), de multe ori il gasesc inchis in buzunar de nebun (blocat). Carcasa s-a facut bucati sub capace, fara sa il fi maltratat.

4 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Clona aia de p30? Mai bine ramai la telefoane normale, chiar daca au specificatii mai slabe ca merg la fel laughing

| danutzu96 a răspuns:

Si daca o sa aiba memoria aia (ma indoiesc ) ori este ceva hack de firmware care iti arata tie frumos ca e adevarat ce mint ei ori memoria este fff proasta cu viteza de stick-uri de acum 10 ani (am eu un card de 32 primit "moca" la un Dashcam si desi are 32 GB reali are o viteza de 2 -3 MB/sec...). Nu recomand sa cumperi asa ceva. Cel mai bine mai strange niste bani si ia un Xiaomi, este chinezesc, dar macar stii sigur ca performatele sun reale.

| Sibiescu_Ionut_1993 a răspuns:

Danutzu96 are dreptate, eu am un xiaomi note 7 si nu am ce sa reprosez. Pozele sunt superbe, in jocuri e super ok, si dupa o zi in care il folosesc intens bateria de 4000mah ramane seara cu vreo 35-40%.Pentru mine e telefonul perfect.